Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Duurzaam / Nieuwsberichten / En de winnaar is... Computer Troubleshooters Nederland

En de winnaar is........ ComputerTroubleshooters Nederland

Berend Maten, eigenaar van ICT bedrijf Trouble Shooters, is de winnaar van de MVO-prijs Zeist 2011.

Hij mag zich de komende twee jaar de duurzaamste ondernemer van Zeist noemen. Hij ontving de prijs, een beeld, uit handen van wethouder Joke Leenders. De prijsuitreiking was in het zwembad Dijnselburg.

 

Winnaar MVO-prijs 2011Drie finalisten

Er waren drie finalisten die op gingen voor de titel: Kinderopvang de Geheime Tuin, speelgoedwinkel Rozemarijn en Computer Troubleshooters.

Het was een zeer lastige keuze voor de vakjury, omdat de bedrijven zo verschillend zijn.

Op vrijdag 14 oktober heeft de jury van de MVO Prijs Zeist een bedrijfsbezoek gebracht aan de drie bedrijven die na de publiekspoll op internet als winnaars overgebleven waren. Deze bedrijven zijn stuk voor stuk bijzonder en op een inspirerende manier bezig met MVO. Twee bedrijven hebben de antroposofie in hun missie: typisch Zeist. De jury heeft tijdens de bezoeken vooral de ondernemers aan het woord gelaten, verrassend was dat de passie en betrokkenheid voor MVO hierdoor bij elk bedrijf ervan afspatte. Er blijkt ook verbinding tussen de drie finalisten. Zo betrekt De Geheime Tuin het speelgoed bij Rozemarijn en zijn Mirte van Zundert en Berend Maten vertegenwoordigd in de Fairtrade werkgroep.

 

De criteria die de jury heeft gehanteerd zijn te definiëren als People, Planet en Profit en de rol die het bedrijf in de Zeister gemeenschap speelt.

"MVO in de computerbranche bleek voor de juryleden een verrassing. Computer Troubleshooters is initiator en voorloper op het terrein van Groene ICT in het MKB. De ICT branche verkeert nog in de bewustwordingsfase, goede voorlichting is belangrijk. Computer Troubleshooters speelt hierin een actieve rol. De jury vindt deze insteek van MVO een eye-opener waar veel bedrijven iets van kunnen leren."

Computers zijn een grote energiepost. Met slimme oplossingen is het niet alleen mogelijk om energie te besparen, maar dus ook veel kosten. Bijvoorbeeld: centrale servers en minder printers. Op een relatief eenvoudige manier kan trouble shooters een meting verrichten in het bedrijf en vervolgens adviseren wat en waar de grote energieverslinder staan. Trouble shooters loopt voorop in de zogenaamde groene ICT. Natuurlijk is het bedrijf zelf ook al helemaal duurzaam ingericht en gaan zo op bezoek naar klanten ook in duurzame auto's.

 

De drie finalisten zijn overgebleven uit een selectie van 6 ondernemingen waarop het publiek zijn stem uit kon brengen. De jury bracht aan de drie finalisten met de meeste publieksstemmen een bedrijfsbezoek en stelde daarna het juryrapport op. Het juryrapport is hier te lezen.

Over twee jaar is de volgende MVO-prijs.

 

Bekijk hier het filmpje van de drie finalisten.

 


Uitgelicht


Zoeken