Voorlopige Zeister uitslag verkiezing Europees Parlement mei 2019

De voorlopige uitslag van de verkiezing Europees Parlement van donderdag 23 mei 2019 is in de gemeente Zeist als volgt:

Voorlopige Zeister uitslag verkiezing Europees Parlement 23 mei 2019
Politieke partijUitgebrachte stemmen 2019% stemmen 2019Uitgebrachte stemmen 2014% stemmen 2014
Democraten 66 (D66)2.46810,1%4.22220,1%
CDA - Europese Volkspartij2.0488,4%2.39711,4%
PVV (Partij voor de Vrijheid)5632,3%2.15410,3%
VVD4.61418,9%3.34215,9%
SP (Socialistische Partij)5342,2%1.3966,7%
P.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten4.20417,2%1.7678,4%
ChristenUnie-SGP1.5246,2%1.6437,8%
GROENLINKS3.60814,8%2.0769,9%
Partij voor de Dieren1.2215%9904,7%
50PLUS6532,7%4992,4%
JEZUS LEEFT190,1%210,1%
DENK1820,7%n.v.t.-
De Groenen520,2%710,3%
Forum voor Democratie2.1298,7%n.v.t.-
vandeRegio & Piratenpartij430,2%1650,8%
Volt Nederland6062,5%n.v.t.-

Uitslag per stembureau op kaart

Hieronder treft u de verkiezingsuitslagen per stembureau op de kaart aan. Met het + en - teken links in de kaart kunt u in en uitzoomen. Linksboven op de kaart staan 2 pijlen (>>), hiermee kunt u de legenda van de kaart openen.

Opkomst

De opkomst in 2019 was 50,9%. In 2014 was de opkomst 45,8%. Er zijn 24.507 geldige stemmen uitgebracht.

Blanco of ongeldig

Er zijn 39 blanco stemmen uitgebracht en 49 ongeldige stemmen.

Uitslagen

Alle kopie├źn van de processen-verbaal liggen ter inzage op het gemeentehuis (stembureau 29 bestaat niet).