Kabels en leidingen plaatsen
Voor het leggen van kabels en leidingen in openbare grond heeft u een vergunning of een instemmingsbesluit (telecombedrijven) nodig.
Voordat u start met de graafwerkzaamheden dient u de bodemkwaliteit te onderzoeken. Veel informatie over de bodemkwaliteit vindt u terug op de volgende websites:
Voor het graven op particulier terrein heeft u toestemming nodig van de eigenaar van het perceel.
Nuts- en telecombedrijven vragen deze online aan via het MOOR-platform.
Aanvragen en melden graafwerkzaamheden
Een aanvraag voor een kabels- en leidingenvergunning of instemmingsbesluit en het melden van graafwerkzaamheden regelt u online via het MOOR-platform.
Beschikt u niet over een MOOR-account? Neem dan contact op met de MOOR helpdesk, bereikbaar via telefoonnummer 035 524 89 04 of via helpdesk@moorwerkt.nl.
Kosten
Als u een vergunning aanvraagt om kabels en leidingen te plaatsen moet u leges betalen. De factuur wordt verstuurd door de BghU.
Omschrijving | Kosten 2023 |
---|---|
Leges voor een tracé met een lengte tot 25 meter | € 255,40 |
Leges voor een tracé met een lengte vanaf 25 tot 1.000 meter | € 330,30 |
Leges voor een tracé met een lengte vanaf 1.000 meter | € 1.538,50 |